Новак
Трговска марка ликовна уметност „чистокрвно II“ платно уметност од озана есетра

Трговска марка ликовна уметност „чистокрвно II“ платно уметност од озана есетра

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.67

Уметник : Озана Sturge Onsubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира белата глава на коњ во центарот на рамката. Истакнати бои : Бела, тен, сива, кафеава, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Белата глава на коњ во центарот на рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Дополнителен додаток на следната прошетка на риболов или авантура на отворено, оваа машка перформанси �

Овој прекрасен килим е сигурен дека ќе биде разговорно парче Со модерен дизајн и природно непце во боја,

Направете го моментот магичен кога ќе го претставите овој треперлив дијамантски ветувачки прстен...

Лесни работи "Bind " е дизајнирано да биде екстремно лесен и ќе одговори на практично секоја површина со на

Не е потребно да се има дух на девет опашка Китсун за да успее во животот како Наруто Узумаки, херој на На

Karsey Loafer by Brinley Co ја зачинува секоја класична облека! Овој симпатичен стан со зашилен пети има мек материј

Излезете на вода и опуштете се со држачот на жицата за патеки Озарк Овој држач за риболов на PVC обложен с�

Мекиот, текстуриран плетен дизајн го истакнува овој метеж џемпер од време и TRU Со опуштено детали за вкл�

Нашиот ексклузивен дизајн има срце составено од фразата "Те сакам! " Се повторува Ние додаваме секое име

Детали за дизајн и предно копче додаваат трендовски допир на оваа џемпер од Хенли од...

Не е потребно да се има дух на девет опашка Китсун за да успее во животот како Наруто Узумаки, херој на На

Подгответе го за сезоната со чизмите Челси на Wonder Nation Стилски избор за училиште или пошироко, овие чизми

Бакнете ладни нозе збогум во мук luks® faux sherpa балерина влечки Мекото, обложување на крпа од терито, ги прег

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Облечете го вашиот изглед со овој сребро сребро 1,75ct вкупно сино сафирски канал прстен...

Зачудувачки и забавен графички принт ја истакнува маицата на оваа момчиња од Wonder Nation Изработена во удоб

Дајте американска честитка за дипломирање, која се фокусира на славење и достигнување Оваа прекрасна, м

Пакет нагоре! Парката во тешка категорија на Швајцарскиот крст го одржува вашиот мал авантуристи топол

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee texturedидна уметност“...

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, ова зелен модерен и современ âиден ча

Тема : Архитектура со квалитетна слика за да се обеси уметничкиот ид Стив Ајнсворт „Порта до Сан Хозе де

Scroll