Новак
Трговска марка ликовна уметност „Пенкин сегашна“ платно уметност од Мари Сансон

Трговска марка ликовна уметност „Пенкин сегашна“ платно уметност од Мари Сансон

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.33

Уметник : Мари Сансонезобјект : Animalивотни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има два пингвини кои стојат во центарот на белата сцена. Истакнати бои : бела, виолетова, светло сина, црна, зелена во дигиталната илустрација на Мари Сансон, може да се види силна боја, високо стилизирани слики и повремено освежувачко чувство за хумор. Мари работеше со многу уметнички форми, вклучувајќи пенкало и мастило, мозаици, корпа за бор игла, керамика, масло, акрилици и табла за гребење. „Но, компјутерот ме фасцинираше“ и таа се заглави со тоа последните дваесет години. Креативните изрази на Мари најчесто го наоѓаат својот пат во возбудливиот свет на дивиот свет. Таа има сопственост на коњи, папагали и ракуни. Роден и израснат во Лос Анџелес, Калифорнија, Мари е претежно самоук уметник. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Два пингвини кои стојат во центарот на белата сцена.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Овие обетки со името на обрачот од 10к злато во форма на срце, имаат текстуриран обрач за бамбус стил и ел�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Рипли Втори е нов пресврт на еден од нашите омилени обрасци Ние го сменивме горниот во одличен нов ткаен

Товарните панталони се сигурен и младешки избор, и тука имаат ажурирана силуета мулти карго џебови, тен�

Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно �

Додадете поп боја во вашата преодна временска гардероба со времето и модниот џемпер на TRU Овој удобен, л�

Конечно, нозе да ве однесе од салата до бранч! Нашите женски глуждови од јогалик ќе бидат нов главен дел �

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери Остварливата извонредно

Оваа прекрасна црна и златна перуанска лилјана платно уметност се печати со употреба на највисок квали�

Распоредете го одморот расположи низ вашиот дом со Божиќна декоративна перница на Дејзи Додава совршен

Активна хибридна јакна на Миси, женска јакна, одличен квалитетен производ, блок во боја Десгин, ватенка �

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, овој жолт медитерански wallиден часовн�

Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија Резултатот е

Целосно сонце Заштитете од мраз Водата доследно сè додека не се воспостави растение Откако ќе се воспос

Останете суви и удобни на работното место и на друго место со овие машки работни чизми од Херман преживе

Овие удобни врвови помагаат да се одржат живи традиции на различните режими и целта за заштеда на човеш�

Scroll