Новак
Трговска марка ликовна уметност „Милвоки Висконсин Сити Мапа Сина жолта“ уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Милвоки Висконсин Сити Мапа Сина жолта“ уметност од Мајкл Томпсет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 495.84

Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.Уметник : Мајкл Tompsett Subject : Map Style : Modern & Modernively Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има улична мапа на Милвоки, Висконсин на жолта, зелена, сина и индиго акварелна позадина. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Освен мапите, Томпсет создава урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Уметноста и дизајнот секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Улична мапа на Милвоки, Висконсин на жолта, зелена, сина и индиго акварелна позадина. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Поддршката ќе се олабави за да му помогне на килимот да лежи рамно Она што ја прави оваа колекција толку

Работи добро со други производи на Клара Кларк, како што се чаршафи за постелнини, капаци на дуети, перни

Прекрасен додаток на сите ваши проекти за изработка на хартија! Овој пакет содржи 30 8.25x11,36 инчи двостран�

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во различни големини, трговска

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, комплетите за замена на сопирачките за за�

Гоја Мал бел грав 29 мл (822 Г) Овие бели грав се совршени за правење најразлични рецепти како супи, чили, чо�

Candyshell® Grip Magsafe® е следната генерација на нашата класична тенок, pocketебпријателски телефонски случај за з

Инспирирани од деталните дизајни на антички креации на наследство, килимот на областа Емико тексас Мох�

Купете ја оваа колекција облека за момчиња од мали деца од garanimals! Garanimals нуди облека за момче за бебиња, в�

Колекцијата Оникс е зашеметувачка, мермерна реплика, серија од порцелански плочки со голем формат...

Пристигна е официјална сезона Сезона за летање! Овој пулвер со желка од срцев удар има пријатно плетено

R284 Ecopia од Bridgestone е комерцијална радијална гума за управување со позиција, која е совршена за долга колич�

Scroll