Новак
Трговска марка ликовна уметност „Пријатели коњ“ платно уметност од Аледанда

Трговска марка ликовна уметност „Пријатели коњ“ платно уметност од Аледанда

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 253.76

Уметник : Aleedandasubject : Animals Tyle : Модерни рустични производи Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бела фотографија на две коњи кои се грижат заедно. Истакнати бои : Црните, сивите, белите спомени од нејзиното детство, широките патувања, предизвиците на мајчинството во нејзините четириесетти години и бескрајното чувство за немир се највлијателните фактори во фотографското патување на Аледанда. По потекло од Милано, Италија, Аледанда замина за Америка на 20 години, едвај чека да доживее поинаков начин на живот. Откако првично минуваше време на Хаваи и Калифорнија, во нејзините четириесетти години се насели на Источниот брег, каде што го дели своето време помеѓу мала фарма на коњи во Пенсилванија и дом во езерото Комо, Италија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црно -бела фотографија на два коњи што се грижат заедно.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Чувајте ги вашите пари и картички организирани во нашиот класичен паричник Rocksax Дури и монетите се безб�

Вежбајте да удирате топка со играта на џамбо лилјак и топка Оваа игра е одлична активност на отворено за

Растете свој зеленчук со овие семе од домати од Аина Ола градина Тие можат да бидат засадени во градина �

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

花々のマンダラぬりえ 塗り絵 大人 ストレス解消とリラクゼーションのための。100ページ。 8.5inch x 8.5inch x 102 Pages リラックスするためのマ�

Совршен џемпер за започнување на сезоната на есен Овој пат и Tru отворен предниот кабел плетен кардиган е

Boho Romance Chic со оваа цврста боја на кардигани со украсени украси, со чипка вметнете трим што е убаво за ваши

Оваа прекрасна виолетова и сина акварел цвеќиња Јас платно уметноста се печати со употреба на највисок

Време на жени и Tru Through Mase Boot Внатре во патент за лесно и удобно вклопување Совршен стил за секоја пригода

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Дрво рамка, црна матка, акрилна трговска марка ликовна уметност „�

Toyo Observe G3Ice е зимска гума за седани, CUV, SUV и лесни камиони и е овластен од Three Peak Mountain Дизајн на зимски шари �

Snug Zipper Fit Slims and Trims веднаш, пролеана вишок вода додека вежбате, висококвалитетниот неопрен ја задржува то

Овој елек за машко руно е совршено прилагодена за кул денови на паѓање кога маицата не е доволно топла и

Начин да ги прославите велигденските опасности, 3 брои : забавни, празнични украси Се одликува со бебе пи

Високиот стил на напон е ваш со оваа тотално ретро худи со AC / DC Класичниот дизајн е супер мек и дефинитив

Постојано во движење? Овие Ultra Lux Comfort FlexToGo комунални панталони од Ли се направени да останат во чекор со �

Заедно засекогаш, овој два камен срце прстен ја претставува вашата вечна убов Овој романтичен прстен со

Класичен облик на правоаголник им дава на овие очила за сонце од Фостер Грант силен стил за да одговараа

Создадете лежерна околина во домашната канцеларија или дневна соба со овој стол за акцент на акцент на �

Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка п�

Друг основен основен за додавање на вашата гардероба, немало каросеријата на границите на границите ви

Додадете ја почетната во модерна торба за перење монограм од нашата колекција Монограм Вие сте обврзан�

Подобри домови и градини, затегнатиот панел за затемнување на заклучоци, служи како без напор стилски а�

Scroll