Новак
Трговска марка ликовна уметност 'п.н.е. облечена во сина платно уметност од Бета Цицовска Јанг

Трговска марка ликовна уметност 'п.н.е. облечена во сина платно уметност од Бета Цицовска Јанг

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.33

Уметник : Beata Czyzowska Young Subject : Floral Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има блиска фотографија на сина брадеста ирис со заматени капки вода. Истакнати бои : Виолетова, светло сина, сина, зелена, бела, бела Бета Цизовска-млада е фотограф со седиште во Сиднеј, Австралија. Таа започна да се фотографира во 2005 година кога ја купи својата прва дигитална камера. Оттогаш, Бета уживаше да го фати светот околу неа. Природата е најголемата инспирација на Бета. Таа особено ужива во апстрактните квалитети во пејзажите и растителниот живот што ги фотографира. Бета сака да експериментира со светлина, додека ги крши сите правила на фотографија за да постигне нешто убаво и сонувачко. Ова дава резултат сличен на бајката. Бета е објавена во многу списанија низ целиот свет и нејзината работа е прикажана на ЦД и корици на книги. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. блиска фотографија на сина брадеста ирис со заматени капки вода.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Боја на дијаманти : GH Гаранција Миабела Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува

Супер кадифен и удобен, овој марокански бушава килим од колекцијата Делукс Шаг е совршен нов додаток на

Контрола на контролата на раката и топката на зглобовите за контрола на спојката Контрола на раката и з�

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

Колачињата, путер од кикирики 16 мл (1 lb) 453 g Семејство и пријатели ќе се согласат со Метс Колачињата се нај

Ove Бескрајна Тампа TA2343400, 61 5 / 8 до 62 13 / 16 in W x 72 in H агол без рамка за шарка врата за туширање во црна боја Ove De

Со експертиза на реномираниот канадски производител на виски Дру Мејвил, богатата и ретката резерва е е

14К жолти златни обетки со ромби со мониста на пост жени Исклучителните дизајни направени за да се танта

Завиткајте ја во топлина и ладен стил со оваа Атлантис Поларна руно целосна поштенска јакна Во поладни �

Проценето време за склопување : 60 минути Карактеристики : Единствено обезбедување на квалитет : Изработ�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Апстрактните и природните светски мотиви на килимите за колекција Естрела ќе додадат прскање на боја и

Scroll