Новак
Трговска марка ликовна уметност „Мадрид Шпанија Скај Портрет II“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Мадрид Шпанија Скај Портрет II“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 399.84

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Moderner Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно мастило на Мадрид Шпанија над бела позадина истакнати бои : бела, сива, црна уметност и дизајн секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава и урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црн градски пејзаж на Мадрид Шпанија над бела позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

Нагласете и разубавете ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија со оваа

За девојчето кое сака најжешките бои и стил, Никол од формулата за долго носење на Nail Nail, се осигура дека

Современите моменти од страна на Гербер Бебе момче без ракави на копчето без ракави и кратки комплети с�

000 слики годишно Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата �

Обичен класик за вашето момче за дете Овие комбинезони од Wonder Nation се разноврсен додаток на неговата кол�

Направи мека мешавина понудена во широк асортиман на бои Бидете сигурни дека знаејќи дека нашите кошул�

Задебелена карирана со бои инспирирани од пролетта ова разноврсно копче надолу со кошула со фармерки з�

Полуметална подлога за сопирачки сопирачки и комплет за ротори е безболно, економско решение за истрош�

Уметник : Ед Вилверсјубјект : Хумор Стил : Традиционална Производство Тип : Галерија обвиткано платно Ар�

Украсете природно платно тота со вашиот омилен тим или додадете трендовски rhinestones и апликации! Создадет

Уметник : Филип СаинтеЛаудсибјект : Флоралстајл : Флорентинерпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Ар�

Почитувајте ја жената што ја обожавате со овој пенлив прстен за ангажман на дијаманти Изработено во 10к �

Запомнете кога имавте совршени тркала, додадете малку подвижност во вашиот проект за DIY со некои тркачи

Нашата врамена графичка колекција има различни слики, врамени со убаво украсно обликување, давајќи му н

Оваа максичка кошула од лажичка значи бизнис Одете класичен ден на работа и облечете го со страшни потп�

Овој Jeanан има удобно вклопување што е порелаксирано преку седиштето и бутот од нашиот редовен вклопник

Scroll