Новак
Уметнички ткајачи Катано изгори портокалово модерен 5 '7'6 Област килим

Уметнички ткајачи Катано изгори портокалово модерен 5 '7'6 Област килим

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.67

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Катано, без напор служат како примерна претстава на современиот декор. Со изградбата на раката, овие килими нудат прифатлива алтернатива на другите рачно изработени конструкции, додека го зачувуваат истото природно однесување и шарм. Направено со вискоза во Индија и има низок куп. Само чисто место. 100% вискоза. Рачно зафатена во Индија. Низок куп. Висина на купот : 0,25 ". Безбеден пат на отворено : Не. Разновидност на бои и големини на располагање. Канистер вакууми без ритамички шипки се оптимален тип на вакуум што треба да се користи на килими. Ако мора да користите исправен вакуум, користете ја прилогот за рачно секогаш. и рачните чистачи се исто така нежен и ефикасен начин за чистење килими. Само чиста или професионална чиста само . Препорачани простории : Дневна соба, спална соба, трпезарија, кујна, ходник, фоаје. Препорачано е подлога за килим.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Колекцијата AIDA ги прикажува традиционалните инспирирани дизајни кои ги прикажуваат безвременските ст�

Чувајте го класичен со цветни дизајни на овие традиционално стилизирани килими Со привлечен приврзок и

Колекцијата Руби е чисто модерна, со реинтерпретации на класични мотиви, како и геометриски дизајни; То�

Време е да седнеме и да се дружиме со овој многу специјален нов килим со рамен ткаенина на отворено од ко

Колекцијата Франциско прикажува традиционален гроздобер дизајн што ќе даде изјава во секоја просториј

Колекцијата Denio ги прикажува традиционалните инспирирани дизајни кои ги прикажуваат безвременските ст

Изберете од низа нијанси од студените тонови до топлите нијанси со колекцијата Фурни Цврста боја со гус

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Оукура, без напор служат како примерна претстава на

Тепихот на областа Ванде може да се направи од траен полипропилен, но рафинираниот мотив е за елеганциј�

Покажете ја гордоста на вашиот тим на голем начин! 8'X10 'Ултра кадифен подрачје нема да остави сомнеж за к�

Со силни агли и живописна, разнобојна палета, колекцијата Арден ќе стави малку "wow " во вашиот простор...

Овој килим во областа на граничниот стил комбинира деликатни цветни елементи и разноврсна, современа п�

Нагласете ја вашата кујна со веселите цвеќиња од земјата на пионерската жена цветање цвеќиња, дизајнир�

Уживајте во нов стил оваа сезона со едноставно Daisy 2 'x 3' Explorer Blue Eye Opener Spring Chenille килим од нашата фанки џанк�

Перница кујнска душек или бања Мат 24х36 Анти матична кујна удобност Мат мери приближно 24 инчи за 36inches...

Овој модерен килим на апстрактна област користи тонски засенчување и шефна шема на шеврон за да создаде

Scroll