Новак
Супериорен раг на влага во Прескот, ориентална модерна област, беж

Супериорен раг на влага во Прескот, ориентална модерна област, беж

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.33

Создадете поканувачки изглед во вашиот дом со килимот во областа Прескот од Супериор. Овој безвременски ориентален килим залепи со својот раскошен дизајн и топла палета на неутрали во беж, кафе, кафе и слонова коска. Овој килим ги прикажува ботаничките цвеќиња сместени меѓу лозите што се движат опкружени со прекрасна граница што го прави овој килим прекрасно парче за да ги украсите вашите подови. Грижа : Пролеањето е нормална појава и ќе се намали со текот на времето со чести празнење. Исто така, се препорачува да се вакуум редовно за да спречите прашина и трошки да се сместат во корените на влакната. Избегнувајте директна и континуирана изложеност на сончева светлина. Не повлекувајте лабави краеви; Искористете ги со ножици за да ги отстраните. Отстранете ги излевањето веднаш. Ако течноста се прелева, размачкајте со чиста, непрестајна крпа со цврсто притискање околу излевањето за да апсорбира колку што е можно повеќе. За тешко да се отстранат дамките, се препорачува професионално чистење на килим. Димензии : Достапно во најразлични големини, вклучувајќи 2 '7 "x 8' (тркач), 3 'x 5', 4 'x 6', 5 'x 8', 6 'x 9' и 8 'x 10 „Сет вклучува : еден (1) површина килим. Материјал : полипропилен. Висина на купот : 8мм. Оган ретардант, молци-доказ и хидрофобна и се спротивставува на влагата и мувла. Бои : кафе, кафе.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Дијамантите танцуваат низ глобално инспирирано плато во колекцијата Lonenock Моделите на овие ладно боемс�

Покрај тоа што е лесен за чистење, отпорни на дамки и отпорни на својства на ова парче обезбедуваат дека

Совршениот филасичен стил на кадифен килим дава супериорна удобност против вашата кожа Клара Кларк Сла

Со силни агли и живописна, разнобојна палета, колекцијата Арден ќе стави малку "wow " во вашиот простор...

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Салем, без напор служат како примерна претстава на с

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Лекси, без напор, служат како примерна претстава на �

Опфаќајќи ја времето почесната традиција на изработено рачно изработка на килими, елегантниот и исклуч

Колекцијата за мајсторство нуди широк спектар на софистицирани суптилни тонови за лесен начин на живот

Колекцијата Руби е чисто модерна, со реинтерпретации на класични мотиви, како и геометриски дизајни; То�

Совршен дополнување на темен или лесен мебел, килимот на областа Арчи е идеален за целиот ваш преоден и �

Во одредени периоди од годината, полињата цветаат во прекрасни меки бели Тоа е инспирацијата зад килимо

Collectionан Пјер Текстурирана декоративна акцент колекција на килими се одликува со свежи, современи дизај

Оваа област на граничен стил без напор ја подобрува вашата матична канцеларија, јадење област или дневн

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Оукура, без напор служат како примерна претстава на

Тепихот на областа Ванде може да се направи од траен полипропилен, но рафинираниот мотив е за елеганциј�

Овој килим во областа на граничниот стил комбинира деликатни цветни елементи и разноврсна, современа п�

Време е да седнеме и да се дружиме со овој многу специјален нов килим со рамен ткаенина на отворено од ко

Едноставна елеганција ја отелотворува нашата елоквентна колекција на Квинсленд Шаг Со неутрална палет

Колекцијата Presevo има привлечни глобални инспирирани дизајни кои се преполнуваат со елеганција и благод

Добредојдовте на изобилството на градината во вашиот дом со едноставно маргаритка 2 'x 3' жолчна жолчка ж�

Апсолутно волшебно, овој машински, полипропилен килим е направен да има сјаен куп што мери под половина

Изберете од низа нијанси од студените тонови до топлите нијанси со колекцијата Фурни Цврста боја со гус

Scroll