Новак
Мохавк дома призматичен акварел Икат темно портокалова современа лента за печатена област, 8'x10 ', жолта и теал

Мохавк дома призматичен акварел Икат темно портокалова современа лента за печатена област, 8'x10 ', жолта

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.33

Апстрактни ленти фрлени во современи нијанси на задебеница, портокалова, розова и сина боја модерниот мотив на куќиштето Мохавк домови Акварел Икат област. Кога станува збор за бојата, небото не е повеќе граница со бесконечните можности на револуционерната призматична колекција Мохавк. Размислено направено во Соединетите држави во мали серии користејќи го ексклузивниот печатач за прецизно прецизно инјектиран во домови во Мохавк, призматичката колекција ги редефинира печатените килими, буквално еден оригинален дизајн во исто време. Дизајниран на плеткана база на Еверстранд, секој стил во оваа колекција има супериорна отпорност на дамки од јачина и пријатна мека допир. Свесно создаден со Everstrand предиво, Mohawk Homes Exclusive Premium Recikled Polyester произведен од пост-потрошувачки пластични шишиња со вода, оваа колекција нуди опции за животната средина кои се лесни за очите колку што се светот околу нас. 100% полиестер (Everstrand Pet). Цитната подлога со точна или слична големина на вашиот килим е од суштинско значење за одржување на вашиот килим привлечен и долготрајно. Мохавк секогаш препорачува употреба на подлога за килим отпорна на лизгање под вашиот килим . Мерки : 8'x10 'Висина на купот : 0,41 инчи. Прецизната боја на инјектиран исечен куп изработен од Ever Strand Non-Skid La Tex Recoding обезбедува зафат и му помага на килимот да остане на место. Дамки и избледени отпорни влакна. Семејна соба; Кујна; Трпезарија; Домашна канцеларија; Спална соба; Дневна соба; Гејмерска соба; Подрум; Соба за перење.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Quetzai, без напор, служат како примерна претстава на со

Време е да седнеме и да се дружиме со овој многу специјален нов килим со рамен ткаенина на отворено од ко

Време е да седнеме и да се дружиме со овој многу специјален нов килим со рамен ткаенина на отворено од ко

Опфаќајќи ја времето почесната традиција на изработено рачно изработка на килими, елегантниот и исклуч

Уживајте во нов стил оваа сезона со едноставно Daisy 2 'x 3' Explorer Blue Eye Opener Spring Chenille килим од нашата фанки џанк�

Уживајте во нов стил оваа сезона со Simply Daisy 5 'Red Red Stripes килим од нашата забавна колекција Junky...

Cosmoliving нуди модерни палети на бои во современи дизајни и ќе го претвори вашиот простор во вреден слика (и

Овој модерен килим на апстрактна област користи тонски засенчување и шефна шема на шеврон за да создаде

Разубавете го вашиот дом со едноставно Daisy 3 'x 5' сенф жолт задебелен цвет од нашата колекција на цвеќиња..

Гледајте го вашиот дом за украси со дома со едноставно Daisy 4 'x 6' портокаловоцрвен килим Алексис од нашата

Добредојдовте на изобилството на градината во вашиот дом со едноставно маргаритка 2 'x 3' жолчна жолчка ж�

Создадете поканувачки изглед во вашиот дом со килимот во областа Прескот од Супериор Овој безвременски

Scroll