Новак
Acdelco оригинален GM A C приемник посува

Acdelco оригинален GM A C приемник посува

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.67

Акумулатори за климатизација на оригиналната опрема Acdelco GM/посуви Acdelco GM Оригинална опрема A/C Акумулатори се користат во A/C системите со уред за мерење на цевката за отвори. Акумулаторот се наоѓа помеѓу испарувачот и компресорот и служи за фаќање и складирање на вишок течно ладење. Ова спречува течно ладење да влезе во компресорот каде може да го оштети компресорот. Овој GM оригинална опрема A/C акумулатор е компонента за замена препорачана од ГМ и е произведена за да одговара на вашето специфично ГМ возило и да обезбеди исти перформанси, издржливост и животен век што ги очекувате од Generalенерал моторс. Карактеристики и придобивки : Отстранува штетна влага од системот за ладење A/C, GM-препорачан за замена на делот за оригиналната фабричка компонента на вашето ГМ возило што нуди квалитет, сигурност и издржливост на GM OE произведен во GM OE спецификација за фит, форма и функција Acdelco GM оригинална опрема A/C приемник посува.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Месинг за месинг за супериорна корозија отпорност месинг или никелобложени терминали за супериорна сп�

Сензор за положба на положбата Vemo Crank Сензорот за позиција на Crank Vemo е идеална висококвалитетна замена н�

Директна замена на вентилот за вентил на пареатаовој пареа канистер вентил соленоид се вклопува и изве�

WVE е водечки извор на напредни компоненти на електроника на возила за апликации за замена во апликациит�

Bando Acportory Drive Belt изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние произве�

Специфит на производи : Директен тип на фитмент : Директна замена Продадена : Продадена индивидуално Type :

Одговара на следниве возила : Chevrolet Spark2013 (подмодел : LS, LT) 2014 (подмодел : LS, LT) 2015 (подмодел : LS, LT) Fitnote : Front, де�

WVE е водечки извор на напредни компоненти на електроника на возила за апликации за замена во апликациит�

Кој вели дека безбедноста не може да биде модерна? Направете ги и двете со оваа безконтактна безбедност

Тип на специфични производи на производи : Директна замена Продадена Продажба : Продадена индивидуално,

Овој комплетен комплет за сопирачки VGX Premium нуди тивки, чисти и долготрајни перформанси VGX Premium Комплетен

Бехр, една од седумте одлични брендови на Mahle Aftermarket, е глобален експерт за термичко управување и долгоро

TDAYCO® обликуван радијатор и бајпас црево tdesigned за замена на цревото на производителот на оригиналната оп

Goodyear Belts разви класични завиткани Vпојаси кои нудат врвни перформанси, обезбедувајќи долг животен век...

Керамички сопирачки подлога за сопирачки сопирачки и комплет за ротор е безболно, економско решение за

Contitech OE квалитетни серпентини ремени се користат за единици за возење додатоци единиците што се монтир�

Специфичен производ на производот : Power Features : Со пакет на мотоцикции : Nofit : Direct Fit Fitment Type : Directementoe Број на �

Цилиндер за заклучување на IGN Сите брави за палење се совршено совпаѓани со оригиналот за прецизна инст�

Комплет за серија Contitech Pro Plсерија TBelt W / Pump Pump Ние надградивме многу од нашите комплети Pro Series & Pro Series Plсо

Специфични производи за производи : Директна Fit Quantity Продадена : Продадена индивидуалноColor / Finish : Primed Materi

PRODUCT SPECIFICSFitment Type : Direct Replacement Quantity Sold : Sold individually Type : With Pump Notes : With cap Replaces OE Number : MR191497PFM, MR191063, MB286961 Replaces Partslink

Scroll