Новак
Трговска марка ликовна уметност „Урбана Венеција“ платно уметност од Крис Мојер

Трговска марка ликовна уметност „Урбана Венеција“ платно уметност од Крис Мојер

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.33

Уметник : Крис Мојерсубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има uralидал на жена на стол. Јас сум страствен пејзаж и фотограф со долга изложеност кој живее во прекрасна Јужна Калифорнија. Јас снимам дигитални фотографии скоро 10 години, но само се посветив на уметноста во текот на последната 2. Имам интензивна loveубов кон океанот и се специјализирам за снимање моркови и пејзажи со долга изложеност. Го наоѓам мојот Зен со тоа што сум на брегот пред да изгрее сонцето и да ја поставам мојата опрема да биде подготвена кога денот ќе почне да свети. Уживам да го гледам морето оживува со магијата на првите зраци на Сонцето на светлината и гледајќи како небото се осветлува со бои што се наоѓаат само во овие времиња. Ниту еден два дена не е ист што ме одржува неуморно да ловам за следната одлична слика. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мурал на жена на стол.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Прекрасен додаток на кој било дом или канцеларија, овој модерен круг wallиден часовник е направен на 100% цв

Преземете го удобеншик стил ова лето во кафени станови Faux кожата на горе истакнува дизајн на кафезпети �

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

Салата, каучот или каде било денот може да ве однесе, ќе го сакате стилот и удобноста на шорцевите за атл�

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

ZinVivek 37 ”Делукс дрво платформа за кревет со рамка со глава, целосна природна убавина, дизајн на квалитет

Покажете го вашиот нов омилен гардероба овој цветен врв од без граници Дизајнирано во лесна ткаенина, о

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Должина на ланецот : 18 инчи Висока полска завршница заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај...

Тема : Флорална и ботаничка стилот : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано со платно за трговска ма

Денешниот зафатен стил на живот ја направи мултифункционалната печка на countertop попопуларна од кога било

Врвен избор за вашиот следен тренинг! Овие активни шорцеви на Расел за мажи имаат удобно вклопување и на

Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно �

Advics UltraPremium OE керамички подлога за сопирачки, сет, w / shims advics керамика OE формулирана подлога за сопирачки,

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во различни големини, ова подготвено уметничк

Забавно препознатливо емотикони моливчиња за молив, кои се совршени за изразување само како се чувству�

Вашето малечко ќе ги обожава симпатичните животински графики и слабо крзно блаженство кога ќе се лизне

Камерон е впечатлива нова колекција во затворен простор / отворено во тренд напред нијанси на индиго и м

Модерно преземање на класичен ранец, без граници за граници што ве одржува организирани додека сте во д�

Scroll