Новак
Трговска марка ликовна уметност „Црното белиот патка“ платно уметност од Вилхелм Гобел

Трговска марка ликовна уметност „Црното белиот патка“ платно уметност од Вилхелм Гобел

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 719.84

Уметник : Вилхелм Гобелсубјект : животни Стил : Природна модерна Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има патка која стои во центарот на рамката. Роден во 1960 година во Brу Бранзвик, Newу Jerseyерси, Вилхелм. Гобел е национален познат уметник за диви животни. Дипломирал на колеџ Итака во Итака Newујорк, Гобел доби диплома по биологија. Тој направи животна студија за анатомија на птици и направи патувања на терен низ Канада, САД и Западни Инди за да го проучуваат дивиот свет. Неговите слики се прикажани во многу публикации, вклучително и живот на отворено, Национален животински свет, Birdchers Digest, спортски класици и списание за животински свет за да именуваме неколку. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вилхелм Гобел '1988 година Црното Белид Патка „Канвас уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

На секој му треба класична тексас јакна во својот плакар Безвремената верзија на Wonder Nation е совршен избо�

Половот за влечење може да се прилагоди слободно за активности на отворено во текот на летото...

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уме�

Сите наши wallидни плаки започнуваат како високо квалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтира�

Уметник : Филип Хугонардсбук : Уште начин на живот : Болд и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обв

Направете ги празниците дополнителни магични со празник за време на пурпурниот вратоврска со еднорог...

Уметник : Камерон БруксСубјект : Пејзажапестит : Тип на крајбрежје Продукција : Галеријаобвиткано платн�

Уметник : Ален Jimmersonsubject : Пејзажапелатива : Модерни и современи Производски тип : Галеријаобвиткано плат

Донесете допир на природна убавина во вашиот дом или канцеларија со нашиот дрвен цвет пакет...

Светлината, сенките, формите, текстурите и боите ја фасцинираат Закон за трговска марка и ќе биде енерги

Maybelline New York Tattoo Studio Водоотпорен гел за подобрување на веѓите, црна, сакате дебели, извајани веѓи кои траа�

Jordan Manufacturing 19" x 19" Telfair Midnight Multicolor Paisley Square Tufted Outdoor Wicker Seat Cushion with Rounded Back Corners (2 Pack) Set of 2 outdoor wicker seat cushions, each me

Рипли Втори е нов пресврт на еден од нашите омилени обрасци Ние го сменивме горниот во одличен нов ткаен

Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно �

Товарните панталони се сигурен и младешки избор, и тука имаат ажурирана силуета мулти карго џебови, тен�

Облека со соблекувалната со оваа корисна количка за фудбалски шлем Неговиот трим дизајн го прави елега�

Овде имаме прекрасен, 10 карат жолто злато, NHL Winnipeg Jets мал приврзок што ќе направи совршен подарок за нави�

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

Овие удобни врвови помагаат да се одржат живи традиции на различните режими и целта за заштеда на човеш�

Scroll