Новак
Dayco Poly Rib Belt Sepentine Belt Drive Belt

Dayco Poly Rib Belt Sepentine Belt Drive Belt

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.33

Dayco Poly Rib Serpentine Beltbuilt за патнички автомобили и лесни камиони, широката линија на Dayco на поли-ребро за појас на серпентини се дизајнирани за висока километража, барајќи погони што се наоѓаат во денешните возила. Бидејќи производителот на првата оригинална опрема мулти-рабни серпентини појас, посветеноста на Dayco за извонредност и иновации на автомобили на производи е непоколеблива. Полифинскиот реб на Dayco Serpentine Belt е најиновативниот напредок во дизајнот на серпентин појас за повеќе од 30 години. Развиена преку широко лабораториско и вистинско тестирање на километражата на патиштата, овој уникатен реб профил EPDM појас е дизајниран да одговара на високи километража, истрошени или погрешно поставени погони и да помогне во елиминирање на бучните ремени. Конструиран со соединенија на ЕПДМ-засилен со арамид, дневно, сервисето на дневни ребра Појасот испорачува повеќе од само квалитет што е потребен од ОЕ. Тоа го доставува решението за проблематични проблеми со погонот. Феатуи и придобивки : Конструирано со Aramid-засилен EPDM соединение, за да се усогласи со висока километража, истрошени или погрешно поставени погони за елиминирање на бучните ремени услови дневно поли-ребро ременски појас на појас на ременот на ременот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Кондензаторот е дизајниран да ја отстрани топлината од ладилното средство A / C собрано во системот На во

Производите на Вокер започнаа со снабдување на потребите на системот за гориво на автомобилската индус

4 V со склоп на ролери за лице надолу Бројот на делот OEM што оваа ставка го заменува е дел број RG50198000...

Специфит на производи : Директен тип на фитмент : Директна замена Продадена : Продадена индивидуално Type :

Contitech OE квалитетни серпентини ремени се користат за единици за возење додатоци единиците што се монтир�

Цилиндер за заклучување на IGN Сите брави за палење се совршено совпаѓани со оригиналот за прецизна инст�

Комплет за серија Contitech Pro Plсерија TBelt W / Pump Pump Ние надградивме многу од нашите комплети Pro Series & Pro Series Plсо

100% сосема нови и никогаш не се користат Го одржува ладилникот за внатрешни работи на автомобилот во тек�

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат над 95% од сите апликации за воз

Пумпа за вода на моторот GMB со вентилатор спојка изгради репутација во автомобилската индустрија за ква

Собрание на регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power за 2002 2003 година Mitsubishi Lancer Front лево (регулатор на прозор

Сензор за положба на положбата Vemo Crank Сензорот за позиција на Crank Vemo е идеална висококвалитетна замена н�

Специфит на производи : Директна фиксација Продадена : Продадена индивидуално Ноти : Тип на пин; Со 2пост�

Scroll