Новак
GIMA засилувач на снег Електричен снежен фрлач 720 bs минута сина

GIMA засилувач на снег Електричен снежен фрлач 720 bs минута сина

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 10384.00

Дали сè уште се обидувате да го исчистите вашиот пат со вашето семејство со лопање? Нашиот електричен фрлач на снег е добар помошник за замена на традиционалните алатки. Одликувајќи се со мотор 15 AMP, снежниот фрлач може да се движи до 720 bs снег во минута! Направено од челик и п.п. од тешка класа, нашиот снежен фрлач е лесно да се намали целосен 18-инчен широк за 10-инчен длабок снег со секој премин дури и во лоши услови за неговиот висок квалитет. И снежниот фрлач е дизајниран со безбедно копче што спречува случајно започнување. Опремено со прилагодлив дефлектор на шахта и ротирачки шахта од 180 степени може да фрли снег до 27 стапки. Многу е лесно да се собере снежниот фрлач според упатствата и само за неколку минути. Идеално за брз пикап на снег на патеки и патеки. 15 AMP моторот се движи до 720 bs снег во минута. 18 '' Ширина на расчистување и 10 '' Висина на расчистување : челик и стр. Боја : Сина. Димензија на фрлач на снег : 16 '' x 40 '' x 38 '' (l x w x h). Мотор : 120 V, 60 Hz, 15 Amp. Брзина : 2200 RMP (без оптоварување). Ширина на расчистување : 18 ''. Висина на расчистување : 10 ''. Големина на тркалото : 5 ''. Тежина на фрлач на снег : 40 фунти. Пакетот вклучува : . 1 x фрлач на снег. 1 x упатства 180 ° ротирачки шахта и 60 ° - 90 ° прилагодлив дефлектор на шахта Фрли снег до 27 стапки. Пораниот аугер може да го зголеми триењето и е совршен за обилни услови на снег. Лесно се склопува со упатства и додатоци.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Те сакам мамо направена со кристали од прецизно исечена кристална кожа нараквица со розова кутија двој�

Супер кадифен и удобен, овој марокански бушава килим од колекцијата Делукс Шаг е совршен нов додаток на

Нови стилови, иста голема вредност Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му веруват

Одличен пар класици, овие фармерки за тексас од чудо од Wonder Nation брзо ќе станат пар во неговата гардероба!

Боја на дијаманти : GH Гаранција Миабела Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

Иновативниот тим за игри Xpression Gaming е совршен за ентузијаст за игри како вас, што е вистински обожавател н

F17 T8 120 / 277 V 4 ЛАМП, F25 T8 120 / 277 V 4 LAMP, F28 T8 120 / 277 V 3 или 4 ламба, F32 T8 120 / 277 V 3 или 4 ламба, F40 T8 120 / 277 V 3 ЛАМП Универзал

14К жолти златни обетки со ромби со мониста на пост жени Исклучителните дизајни направени за да се танта

1 / 4 Carat T.W Дијамант Стерлинг Сребрена модна облека за мода Некој трепет на вашиот прстен! Дијамантските п

Сребрени фармерки копродукции Суки Средни издигни слаби фармерки Суки е наше најпродавано кривото пог

Голема, плишана и удобна, нашата линија за потписи на кревети за џебови ги има сите! Креветите за џебови �

Худи и џемпер се соединуваат на слаткото и удобно врвот на оваа сезона од Тера и Скај Лизгајте го и ужива

Овој лесен слој од Wonder Nation е убав сезонски додаток на неговата гардероба Со дизајн без ракави и прицврст

Додадете малку модерна "Flare " во вашата основна колекција на тексас без фармерки без граници...

Бесплатна испорака по нарачки над 35 американски долари на продавницата за вентилатори од Фанатици Увез

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Една кутија е еднаква на 36 различни облеки за вашето мало момче Замислете ги можностите и бесконечната �

Природна лава украсена почетна реверзибилна нараквица за истегнување со розова кутија не'рѓосувачки ч�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Удобните, цврсти и функционални, рангираните каргошорцеви на Georgeорџ се суштински додаток на вашата гар�

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4 PC CAR Floor Mat Постави за Ford F250 Super Duty 2018 : Дизајнирано прилагод�

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

Оваа прекрасна шарена сензуална жена во крзно палто III платно уметност се печати со употреба на највисо�

За обичен изглед на трендот, изберете го слајдот на кросопсег на Crocs Capri Shimmer Ова лизгање се одликува со н�

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

Scroll