Новак
Трговска марка ликовна уметност „Loveубовни графити“ платно уметност од Дејвид Дриотон

Трговска марка ликовна уметност „Loveубовни графити“ платно уметност од Дејвид Дриотон

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.67

Уметник : Дејвид Дриотонубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер поп-уметнички колаж со графити и капења. Истакнати бои : бело, розово, светло сино, сиво, црвено, вино Дејвид веќе го сликаше кога го напушти семејството дома во портокал (Вауклуза) за школување како готвач. Пред платното, како зад шпоретот, тој се воодушеви од мешањето на бои, вкусови и безброј можности за неговата имагинација giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер поп -уметнички колаж со графити и капења.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : Дизајн Fabrik Kens Ubject : Abstract Style : Modern & Modernural Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова подготвено з�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Специфично за производство на производи : без автоматско откривање на местото на автоматско затемнувањ

Овие опуштени чизми за влечење имаат мека, фаукс велур горниот со суптилни западни детали Совршено за с�

Ден на училиштата или датум на игра тој ќе биде подготвен да оди во рамни предни шорцеви на „Недосакан �

Ова не е поло на вашиот татко Не е потребно членство во земјата во клубот Ова е полото за улица на Филеде�

Материјал : 55% памук / 45% рајон Грижа : Машината за перење Земја на потекло : Увезен ФИТ : Опуштено Деколте :

Покријте се во nessубезност со градник што се чувствува добро од lyубезно Колку и да е удобно како омиленио

Дизајн на лесна облека, без гужва Овие мелиса супер високи фармерки од фармерките на Софија имаат без на

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Бенд со : 1,7мм Цитрин сечење : Багета.Додадете беспрекорен додаток во вашата колекција за накит со овој ш�

Reebok Boys Power Up Jogger е удобен и совршен за целодневно носење Ogогер е направен од 100% полиестер и има безбеден е

Погледнете флерт и забавно во оваа ретроинспирирана цврста глам обвивка со едно парче костим за капење

Уметник : Маргарет Вилсонсубјект : Сезонал Стил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано

Бесплатна испорака по нарачки над 35 американски долари на продавницата за вентилатори од Фанатици...

Кула бомбардерска јакна направена уште поладна со графики на Барби! Каков забавен начин да ја задржиме �

Ажурирајте ги домашните ентериери лесно со декоративната печатена перница на Supleple Industries Перниците се п

Оваа исклучителна традиционална платно уметност носи убавина во вашиот дом и канцеларија...

Уметник : Филип СаинтеЛаудсубјект : Пејзажапестит : Скандинавскопроизвод Тип : Галерија обвиткано платн

Карактеристики : 100% олефин Синтетичките влакна се природно антимикробни, издржливи, дамки и отпорни на �

Scosche NN1643 B Комплет за инсталација на стерео за автомобили Scosche NN1643 B 200812 Nissan Titan ISO Double Din & Din+Pocket Mounting Dash ко�

Лизгајте се во чистата удобност на француските шорцеви на Тери од Сребрена облека и уживајте во денот в�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Опуштените фармерки со 5 везди на Вранглер сега доаѓаат во ажуриран тексас со навестување на стрии...

Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимо�

Лепилата со флекс лента може да се спротивстават на сврзување на некои пластифицирани или водоотпорни �

Уметник : Мајкл Buxtons Ubject : Humor Style : Modern & Modernural Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвено за об

Останете удобни за време на бременоста со овој класичен породилен џемпер од избледена слава Направено �

Уметник : Lantern Presssubject : Animalstyle : Modern & Modernural Product Type : Galleryзавиткано платно Artthis подготвено за обесеност, умет

Високиот пакет на Secret Treasure 6 Pack While Cut е пакет со одлична вредност во која има 6 облеки од нашиот најпродав�

Scroll