Новак
Магичен шумски диптих

Магичен шумски диптих

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 198.88

Овој магичен шумски диптих е печатење на ликовно платно од Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. Магичен шумски диптих : (2) панели од 30x45. Печатење на ликовно платно од Парвез Таџ. Професионално се протегаше рака. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Овој Trends International Sports Illustrated : Edition за капење Maggie Rawlins 21 wallид постер е дизајниран со високо квалитетни, разн

Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно �

Основата на вашето лето, кошула без брендсе врти преку 90 степени : вертикалните ленти се внатре Бесплатн

Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија...

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

Товарните панталони се сигурен и младешки избор, и тука имаат ажурирана силуета мулти карго џебови, тен�

The Lunkerhunt Typhon е нашата цврста цевка за тело што е направена со нашата ултра трајна мека пластика што ќе за�

Овој Trends International Sports Illustrated : издание за капење Tanaye White 22 wallид постер е дизајниран со високо квалитетни, п�

Сладоледот од чоколадо во Хиланд е направен со свежо млеко од локалните млечни земјоделци...

Додадете ја модата и функцијата во вашиот дом со главните теми Шеридан Фретхард во затворен простор за �

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, овој жолт медитерански wallиден часовн�

Колекцијата на слобода е под влијание на класичните и традиционалните дизајни кои совршено се мешаат с�

Овие маици со кратки ракави Terra & Sky доаѓаат во удобен двопакет и лесно заработуваат место на ротацијата..

Овие обетки со името на обрачот од 10к злато во форма на срце, имаат текстуриран обрач за бамбус стил и ел�

Дали сте подготвени да станете меѓудимензионални во овие SpiderMan : преку пајакотстихстих со 2пакувања на б

Сите наши wallидни плаки започнуваат како високо квалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтира�

Уметник : Marion Roseubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од убавиот свет околу неа...

Од забавите на дремките до мрзливите денови на лов, таа ќе го задржи пријатно со тотално ладни панталони

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уме�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Оставете го на Ли да дизајнира пар фармерки за совршено да одговара на гените на жената Колекцијата Flex Mo

Откријте омилени ликови од филмови, ТВ емисии и стрипови преименувани како автомобили со жешки тркала! H

Добијте го вашето семејство, пријатели и соработници во празничен дух со колекционерски калај за колач�

Донесете допир на природна убавина во вашиот дом или канцеларија со нашиот дрвен цвет пакет Овој зачуду

Додадете цветен допир за да го подобрите вашиот дом за дома со едноставно маргаритка 18 "x 18 " Зелена тради

Се одликува со прицврстено парче закачалка што го прави подготвен да се монтира на вашите wallsидови...

Scroll