Новак
Трговска марка ликовна уметност „Зинија добредојде Loveубов“ платно уметност од Мелинда Хипшер

Трговска марка ликовна уметност „Зинија добредојде Loveубов“ платно уметност од Мелинда Хипшер

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Работев во одделот за графички уметности во индустријата за печатење и се вклучив во многу различни материјали за печатење.Уметник : Мелинда Хипшерјебјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розова цветна сцена исполнета со Зиниа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Мојата уметност фаќа моменти што ги гледам во природата и моментите од празниците и прославите. Мојата глава ми рече да бидам практичен, но срцето ми ми кажа друга приказна. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Како што пораснав во практична млада жена, почнав да мислам дека сликарството е нешто што го направи за уживање, а не како сериозна кариера. Мелинда Хипшер „Зинија добредојде Loveубов“ платно уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сепак, моето срце победи на локацијата и јас бев вратен во земјата воздух во округот Хардин. Liveивеам овде со мојот сопруг, Вес, три деца, Моли, Кајл и Брејди, златен ретривер, Грејс и Кити, Кити. Liveивеам во земјата и секој ден сум инспириран од природата. Работев со акварел и исто така уживам во сликањето на дрво со акрилни бои. Отидов на колеџот за уметност и дизајн на Колумбос за да учам рекламирање. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Од рана возраст, се чувствував принуден да цртам и да сликам, честопати со охрабрување на моите наставници и семејство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : Moises Levysubject : Architecture Style : Modern & Modernural Product Type : Galleryзавиткано платно Artthis подготвено за обесеност, у�

Главни мрежи кратки стебло, цврсто, светло зелено, 11 "совршени за аранжман на маса или елегантна декорац�

Чувајте го вашето куче активно со нашите вистински ортопедски кревети за кучиња, обезбедувајќи му на ва

Ниту една граница не ја зема основната Ками за да шири нови височини со мек, ребра плетен стил кој е удоб�

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Столичките од метални бар Винего се одлични избори за кујна, забава или која било пригода Специјално пр�

Овој кластер на јајца од лосос, во торба од 100, има реален дизајн на јајца во УВ завршните Бродното тело з�

Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од Закон за трговска марка

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Chilly Nights & Snowny Morning немаат ништо на Slupper Cods Muk Luks! Чувајте ги прстите тостисти топло со форма на форма што од�

Навлажнувачка боја на усните : Збогатено со навлажнувачки путер од шеа и омекнување на сончогледово мас

Среќна случајност, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна жолта б�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Портокаловата боја предизвикува виталност и возбуда во кој било простор Затоа, најдобро е да поставите

Велосипедот „Ридли Janeејн Роуд“ е аеродинамична машина која е дизајнирана со трансфер на вати до MPH...

Што се случува кога комбинирате обувки за обични и облечени мажи? Одговор : Хибридни чевли со фустани со

Искористете ја максималната колекција на чевли со минималистичка сандала од лажичка Совршена рамнотеж

Scroll