Новак
Трговска марка ликовна уметност „Бохо Полето Модел iiia“ платно уметност од elleенел Пенер

Трговска марка ликовна уметност „Бохо Полето Модел iiia“ платно уметност од elleенел Пенер

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

Уметник : Janelle Penners Ubject : Abstract Style : Modern & Modern and Moderniver Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сини и зелени точки над бела позадина. Истакнати бои : бело, сино, сиво, зелено, тен, портфолио на розово диво јаболко/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сини и зелени точки над бела позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Инспиративни цвеќиња со двојно слој, направени со прецизно исечено кристал од розова кутија Xmasdoublebangleadug

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Девојки за револуција во слободен стил Девојки за капење Едно парче низ мистични соништа Унирог ПРИНТ с

Оваа машка парка јакна од швајцарската технологија, достапна во големини S5 XL и две различни бои, ќе ве за

Кога не е во употреба, чувајте безбедно во мала кутија или поделена корпа Enjoyе уживате да создадете посе�

Прогласете за вашата loveубов со овој прекрасен прстен за ангажман на смарагд дијамант Изработено во 10к ж

Шарени отпечатоци на Мики Маус и шема на карирана биволска боја ги истакнуваат овие пријатни, удобни па�

• Секој пакет вклучува начин да се слави балонот со балон на гордоста на Виножито 1 Ct., 120 "x 20" Совршено за

Направи мека мешавина понудена во широк асортиман на бои Бидете сигурни дека знаејќи дека нашите кошул�

Тежина Капацитет : 400lb Цврсти чувари на целосна должина околу горниот кревет обезбедуваат одлична поддр

Прошетајте цел ден во удобност со лесно носење со опуштено вклопување во Skechers : Време на патување во пле

Пумпата за гориво на ГМБ изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство...

Тоа е филмска ноќ, а ројот на Preteen Boys во вашата дневна соба има случај на болки во одгледување и глад...

Со своето привлечно печатење, оваа машка кошула за голф Поло за печатење на машкиот Бен Хоган е модерен �

Беркли Power Bait ги прави почетните риболовци добри и добри риболовци одлични! Научниците од Беркли помина�

Далас каубои Тери СС Худ Момци БЕСПЛАТНО испорака на нарачки над 35 американски долари на продавницата з

Топло, суво и убаво, сите валани во еден неверојатен палто Тој лесно ќе ги храбри елементите во палто со �

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Scroll