Новак
Трговска марка ликовна уметност „Портланд Орегон Скајлин ВБ-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, Бела мат, рамка од бреза

Трговска марка ликовна уметност „Портланд Орегон Скајлин ВБ-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, Бела мат,

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 639.68

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж-апестит : Современа трговска марка ликовна уметност „Портланд Орегон Скајлин WB-1“ CANVAS ART од Марлен Вотсон, Бела мат, Бреза Рамка : Уметник : Марлен Вотсон. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има разнобојна слика на Портланд, Орегон Скајлин. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Бреза рамка, црна матка, акрилна трговска марка ликовна уметност �

Уметник : Грејс Попсобјект : Флоралстил : Модерен проток Тип на модерни производи : Галеријаобвиткано пл�

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа Производ Тип : Сребрена рамка, Црна матка, акрилна трговска марка лико

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Подготвени да се претстават без обележја, кои можат да се презентираат во различни големини, скоро не се

Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи...

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност 'Шарени апстра

Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимо�

Мејсон Бакар, е вешто изработено модерно уметничко дело од фармата од вистински уметници...

Со ова уметничко дело ќе излезе вашето дете во рамките, тоа го крева духот и ве прави среќни Има невероја

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа Производ Тип : Рамка од бреза, бела мат, акрилна трговска марка ликовн�

Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на

Scroll