Новак
Трговска марка ликовна уметност „влез“ платно уметност од Крис Паске

Трговска марка ликовна уметност „влез“ платно уметност од Крис Паске

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 399.84

Уметник : Крис Пашкесјубјект : Апстракт Стил : Тип на крајбрежје Продукција : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактно сликарство на сино океан под светло сино-зелено небо. Удобност на Чрис Пашке со четката Суми и продолжување Студијата со азиските мајстори ја донесе „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстрактна слика на синиот океан под светло сино-зелено небо.

Главните карактеристики

Избор на клиент

FRD66 од Farroad е SUV гума за сите сезони дизајнирани да обезбедат одлично ракување, стабилност и целогодишна �

Резултат! Ниту една лента за граници не е тотална победа за вашата гардероба Поставете ги или облечете г

Аце за игра во вашиот стил, тенискиот скерт на Рибок е привлечен додаток на вашата колекција на тренинго

Тема : Пејзаж за пејзаж : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано со платно за трговска марка ликовна

Оваа женска бомбардерска јакна од Sequintion Sequins е модерна и шик, помагајќи ви да го покажете вашиот уникате�

Во потрага по симпатичен пар станови што нема да ве насочат погрешно? Потоа, проверете го овој пат и изва

Дневните шорцеви од без граници го имаат тој случајен случај кој се вклопува во вашите планови за викен�

Направете го тоа службеник со овој прстен за ветувања на Тангело Морганит и Дијамант Изработено во зрач

Убава и разноврсна, оваа класична кошула за машка копче од Докерс е дизајнирана со технологија без брчк�

Третмани за колачиња со лиценцирање со кучиња во НФЛ Дали вашето куче заслужува посебна награда? Не сте

Пар со вистински пламен Потпис од Levi Strauss & Co ™ hapенски високиот пораст на широкото копче за летање на лет

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Запознајте го oyојспун Радосен нов спин на тајните богатства Исклучиво на Ватичаниот ПЈ поставен од oyој�

Без граници на ребрата Ками Не границите на ребрата на помладиот, не е додаток на вашата секојдневна гар

Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Оваа оригинална пејзажи дрвена уметност се вклопува и во рустикални декори, како и во современи простор

Сурфањето е горе! Подигнете го вашиот стил на пливање со овие крајни табли од Georgeорџ Овие шорцеви за пли�

Истакнати бои : сива, бела, розова, тен, жолта, портокалова, кафеава светска уметничка група е водечки уме

Scroll