Новак
Трговска марка ликовна уметност „погледи на езерото II“ платно уметност од ennенифер Пакстон Паркер

Трговска марка ликовна уметност „погледи на езерото II“ платно уметност од ennенифер Пакстон Паркер

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

Уметник : ennенифер Пакстон Паркер Предмет : Пејзаж-апестит : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има кабина во центарот на шумскиот пејзаж. Истакнати бои : зелена, бела, сива, сина, светло сина светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. кабина во центарот на шумскиот пејзаж.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Отпорен на лизгање : ASTM F1677 (Марк II); Отпорен на нафта : ASTM D471 чизми за чипка со чипка со подножје на Ендороп

Minky Nation Minky Hoodie and Joggers Outfit Set има симпатични детали за крзно од апчиња и кадифен факс Таа може да ги носи ов

Без граници на врвот на чипката не се карактеризира со деликатна исечка чипка на чипка околу полите и де

После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа...

Јакната „Беверли Хилс Поло Клуб Раглан“ е стилска, топла и удобна за носење Направено е од волна и поли�

Материјал : 58% памук / 39% полиестер / 3% спандекс Грижа : Машината за перење Земја на потекло : Увезен...

Лизгајте се во овие симпатични Triple Stack Skinny фармерки од без граници и сте подготвени за секоја пригода...

Сите наши уметнички отпечатоци започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се

Кафе Париз, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна сина боја, ова лико

Повикувајќи ги сите loversубители на шминка! Огледалото 4 во 1 LED е совршена повеќенаменска станица за шминк

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Супериорен врвен ротор на сопирачката за патнички автомобили, лесни камиони и SUV Ultrahc® роторите на сопир

Худи со средна тежина од руно со логото на атлетскиот орел Расел Расел низ градите Hoodie ја има технологиј

Овие активни шорцеви од атлетски дела сигурно ќе станат редовен дел од вашата рутина, без разлика дали р

Меки, дишечки и стилски, овие шепоти за дневникот од jacеклин интимти се оние во кои сакате да го поминете

Потопете стил во најслабиот фустан од чипка на ова лето Флериот отворен грб и деликатните детали за чип�

Scroll