Новак
Трговска марка ликовна уметност „Гугенхајм Билбао“ платно уметност од Нина Папиорек

Трговска марка ликовна уметност „Гугенхајм Билбао“ платно уметност од Нина Папиорек

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

Уметник : NINA PAPIOREKSUBJECT : Architecture Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има Гугенхајм под темно небо. Истакнати бои : сива, бела, црна Нина Папиорек е современ урбан фотограф. Повеќето од нејзините слики се сцени на животот во Newујорк, но нејзиното око не се преведува само во градот. Нина е заинтересирана за фотографирање на окото на очите на интрига. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Нина Папиорек е современ урбан фотограф. Повеќето од нејзините слики се сцени на животот во Newујорк, но нејзиното око не се преведува само во градот. Нина е заинтересирана за фотографирање на окото на очите на интрига. - Гугенхајм под темно небо.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Пристигна вашиот нов суперкул и удобен тексас Фармерките на Flare Pink Pink се карактеризираат со потресени д�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Боја на дијаманти : GH Гаранција Миабела Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува

Нашите предводници на хардверските серии на вратата на вратите се изградени за да траат и доволно силни

Пејте заедно со вашите омилени Божиќни кароли со младешки слики и мултиобоени нијанси од овој правоаго�

Проценето време за склопување : 60 минути Карактеристики : Единствено обезбедување на квалитет : Изработ�

Кошница за одводнување, корпа за одвод од зеленчук од зеленчук, пластична корпа за перење, корпа за скла�

Спецификација огледало на правоаголник, повеќеслоен за поголема заштита Разбиено стакло нема да се ис�

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Направени од лесна конструкција на ЕВА, сандалите на Озарк патека се направени да траат Со ленти од пети

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Овој печатен печатење на наметка Cheetah е врвен квалитет на giclee на архивска хартија со висока резолуција И

Scroll