Новак
Империјал 10K жолто злато 7 8ct TDW смарагд исечен прстен за ангажман на дијаманти ореол

Империјал 10K жолто злато 7 8ct TDW смарагд исечен прстен за ангажман на дијаманти ореол

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 7039.84

Прогласете за вашата loveубов со овој прекрасен прстен за ангажман на смарагд дијамант. Изработено во 10к жолто злато, прстенот за ангажман прикажува зачудувачки дијамант од смарагд од 0,40 степени во центарот. Правоаголна рамка на кружни сеча дијаманти го опкружуваат центарот на камен. Треперките со тркалезни дијаманти ја насочуваат Шанк додавајќи искра. Уште повеќе дијаманти ги украсуваат галеријата и мостот, обезбедувајќи искра на страните. Елегантен знак на loveубов и посветеност, овој прстен за ангажман на дијаманти ореол се привлекува со 7/8 ct.t.w на дијаманти и брилијантен ламнат сјај. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 0,90 Ct.T.W. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I1-I2. Дијамантско сечење : смарагд, круг. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ. Димензија : 8,00 mm x 21,00 mm x 7,50 mm. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Избрани, разнобојни, лесни за убов во живо со сукулентни растенија Уникатни бои, форми, текстури подготв

Нови стилови, иста голема вредност Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му веруват

Елегантен стајлинг на Оксфорднаправен со човечка кожа и користејќи дизајн на италијански бод, нашиот м�

Ove Бескрајна Тампа TA2343400, 61 5 / 8 до 62 13 / 16 in W x 72 in H агол без рамка за шарка врата за туширање во црна боја Ove De

Постигнете прекрасна привлечност на тротоарот со нашата опашка од дрво рафтер Во споредба со вистинско

Обграден со пробиотици за здраво варење, оваа поголема кибли има омега масни киселини од масло од лосос

Супер херој наспроти супернегативните авантури Добијте возбудлив пресврт со овој Imagine Xt DC Super Friends The Joker

Време е да распоредите пар панталони за кул удобност и стил Овие падобрански панталони од без граници и�

Ажурирање на сончевиот ден! Опуштениот резервоар за замав од „Wonder Nation“ додава отпуштена вибрација на н

Потпис од Леви Строс и Ко современи карго шорцеви обезбедува модерен стајлинг на карго и перформанси из

Апстрактните и природните светски мотиви на килимите за колекција Естрела ќе додадат прскање на боја и

Резултат класична маица од атлетски дела и завршете ја облеката за атлетизност на денот Овој основен вр

Премиум растителна храна Враќање во корените Органска растителна храна Премиум Едиблс мешавината е сп�

Одете на главата на часот во безвременски поло маици на Wonder Nation Дизајнирани со училишен стил на ум, овие

Bfgoodrich Radial T / A Performance AllSeason Tire Tire North America прва радијална гума со скоро 40 години тркачко наследство...

Оваа прекрасна патека до уметноста Океан III платно се печати со употреба на највисок квалитет на мастил�

Погоди ги улиците со доверба во овој тренер за чевли што има слабиот вклопување со доволно простор за дв

Класичен стил го направи слатко во чудо нација бебе и деца со кратки ракави за деца со деца...

Неисправен градник на Вафл Бран е спортски градник што е реимагиран! Овој градник има вградена полица с�

Scroll