Новак
Трговска марка ликовна уметност „Патот на реката“ платно уметност од Ејми Френк

Трговска марка ликовна уметност „Патот на реката“ платно уметност од Ејми Френк

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.33

Уметник : Ејми Франксјубјект : животни Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мечка која носи риба во центарот на шарена сцена. Артистичкиот израз е важен дел од Ејми на Ејми Lifeивотот уште од нејзиното детство. Стана средство за неа да се изрази и да ги канализира своите борби со ментална болест. Ејми е родена на 3 април 1986 година во Саскатун, Саскачеван, Канада. Нејзиното семејство се преселило во Викторија, Британска Колумбија, нејзиниот сегашен дом, една година подоцна. Од рана возраст, ценењето на уметноста на Ејми и нејзините уметнички способности беа негувани од дома. Родителите на Ејми ја запишале на часови по уметност во јавно училиште, уметност фокусирани на летни часови и во колеџот за уметност Викторија, каде што го поминала својот прв курс во 1999 година. Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мечка која носи риба во центарот на шарена сцена.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Влезете во духот оваа сезона на жетва и Ноќта на вештерките со нашата празнична кујнска крпа! Оваа кујнс

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзаж апестит : Модерни и современи проодни типови : сребрена рамка, црн�

Подготвени да се претстават без обележја, кои можат да се презентираат во различни големини, скоро не се

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Повикајте го вашиот декор на отворено со трендовски дизајни од Е по дизајн! Колекцијата на целите, тиква

Вашата малечка апсолутно ќе го сака овој чудесен сет на пижами Овој официјално лиценциран сет со пижами

Оваа прекрасна виолетова и сина акварел цвеќиња Јас платно уметноста се печати со употреба на највисок

Направи мека мешавина понудена во широк асортиман на бои Бидете сигурни дека знаејќи дека нашите кошул�

Направено со употреба на меки синтетички предива за неверојатна удобност под нозете За употреба на теп�

Уметник : Грејс Попсобјект : Типографија Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галеријаобвиткано пла�

Преземете го денот со модерни и функционални и функционални шорцеви за искачување на бесплатното собра

Подигнете го вашето момче и чувајте го покриен со оваа цврста зимска пуферна јакна од ixtreme Со предни џеб�

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Дрво рамка, црна матка, акрилна трговска марка ликовна уметност „�

Додадете го стилското парче акцент што е подобар домови и градини Зелен кактус 20инчи од 20инчен перница �

Чувајте ја вашата ладна низа силно Оваа шарена кошула од слободното склопување е направена во удобен па

Одлично за дневна облека, ноќна облека, облека за спиење, домашна спална соба и дневно носење...

Конфигурација на Vane Configuration, тежина и дизајн ОЕприлагоден, G3000 квалификуван материјал за структурен инт�

Уметник : Cherry Pie Studio Ssubject : Abstract Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова е подготвено з

DENSO прв пат вклопување на сензорот за кислород, DENSO за прв пат вклопувачки сензори за кислород се констру

WVE HVAC Blower Motor Resastor изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние произ�

Дизајн со повеќе бои The AsX501 A има неколку избори во боја за да го искажете вашиот сопствен стил Поставете

Scroll