Новак
Градина сијалица со сијалица Виолетова рефлексија измешани сијалици од лалиња ,, садење есен

Градина сијалица со сијалица Виолетова рефлексија измешани сијалици од лалиња ,, садење есен

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.00

Градина сијаличка со сијалица со виолетова рефлексија на лалињата се увезуваат директно од нашите фарми и лозарите во Холандија. Овие светилки се во обем од 4 до 5 ”(11/12 см) и внимателно избираат и проверуваат за квалитет пред пратката. Кога се засадени, тие се претвораат во романтична мешавина од боја, со страствени нијанси на виолетова боја. Најпознат по нивната класична форма на лале и зависни перформанси, екстра-големи цвеќиња мерат до 5 "и седат на врвот на цврсти 20-22" стебла. Тие се привлечни за опрашувачите, зимскиот хард и идеални за уредување, маса Засади, кревети, граници, градинарство на контејнери и аранжмани за исечоци. Големина на сијалицата : 4-5 “(11/12 см). Зона на цврстина : 2 до 8. Барања на светлина : Целосно сонце до делумна сенка. Вклучува торба од 50 лалиња, контролирани од температура и испорачана со грижа . Висина на зрелост : висока 20 "до 22"; Големина на цут : 5 "широка. Лесна за одгледување, привлекува опрашувачи, добро за исечени цвеќиња, толерантно на суво подрачје . Оваа мешавина на лалиња на лалиња содржи асортиман на сорти на бои. Секој мешан пакет е различен и ќе содржи различни лалиња . Лалињата растат најдобро во полно сонце до светлосен сенка во добро исцедена почва. Засади светилки во есен.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Подготвени, постави, оди! Овие атлетски работи основни шорцеви за жени се совршени за вашиот животен сти

Убав, полиран и разноврсен за сите прилики Оваа машка кошула за фустани за вклопување од Georgeорџ е убав и�

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно �

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање

Брендот „Халмарк“ е широко признат како најдобар за честитки, обвивка за подароци и многу повеќе...

Овде имаме прекрасен, 10 карат жолто злато, NHL Winnipeg Jets мал приврзок што ќе направи совршен подарок за нави�

Светлината, сенките, формите, текстурите и боите ја фасцинираат Закон за трговска марка и ќе биде енерги

Среќен Марди Грас! Laissez Les Bons Temps Rouler! Бидете сигурни дека ја имате оваа рака насликана од 19 "Fleurdelis ѓердан о

Наизменичните нијанси формираат блокови и кругови за да се направи блескав дизајн за овој килим со совр

Ова кратко на Russell Core е изградено сите ваши активности Технологијата на влага DriPower360 ви помага да остане�

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

Оваа сезона, класичниот кабелски плетен џемпер од бесплатното склопување помина од главниот плакарот д

Scroll