Новак
Трговска марка ликовна уметност 'прозорец мраз ноќе 4' платно уметност од Курт Шафер

Трговска марка ликовна уметност 'прозорец мраз ноќе 4' платно уметност од Курт Шафер

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 958.40

Уметник : Курт Шаферсјубјект : Апстракт Стил : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактни обрасци формирани од мраз на ладен прозорец. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Курт Шафер 'прозорец мраз ноќе 4' платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Трентон

Сите наши уметнички отпечатоци започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се

Бидете уверени за нула нарушување или кражба со ова тешки челик конструирано поштенско сандаче за монт�

Пијама кошула : РИБ плетено со сите печати со 2 копчиња Хенли плоча со долги ракави со манжетни со ребраб�

Откријте ја иднината на осветлувањето со преносни LED светла на Enbright Cafe од Јаско Користејќи ја патентира�

Рамните постери имаат прифатлив, модерен пристап кон украсување, овозможувајќи ви лесно да ги засилите

Оваа худи со краток ракав е изграден за удобност и разноврсност Носете како положено парче, или самосто�

Направено од природен кокос, густа влакна што е природно отпорна на мувла и мувла Coir е обновлив извор ко�

Еко кадифен е целата сезонска гума на Акцелера за патнички автомобили Некои клучни карактеристики вклу

Забелешка : Овој производ е дел од колекцијата MKF од Миа К и нема поврзаност со Миа Фароу направена од вис

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

Scroll