Новак
Заштитена марка ликовна уметност „Снежано дрво капа“ платно уметност од Маргарет Вилсон

Заштитена марка ликовна уметност „Снежано дрво капа“ платно уметност од Маргарет Вилсон

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.67

Уметник : Маргарет Вилсонсубјект : Сезонал Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има снежен човек со дрво на главата. На крајот, Маргарет доби работа со Националната федерација за животински свет, помагајќи во дизајнирање, илустрирање и понекогаш пишува за списанието за деца за пет години. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Кога не работи, таа победи на сини панделки на натпревари за дрвокрадци и ја обидува раката во стакло што дува и бронзена скулптура. Таа сега дизајнира за непрофитна, илустрира, дизајнира и пишува хонорарни повремено, некогаш освојувајќи ги графичките списанија злато награда за дизајн на лого. Кога не работи, таа победи на сини панделки на натпревари за дрвокрадци и ја обидува раката во стакло што дува и бронзена скулптура. После колеџот Маргарет илустрираше за воено списание и беше доста патка од вода во текот на тие години, нејзината специјалност не толку многу воени системи за оружје, како што беше илустрација на децата. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Наставниците секогаш пишуваа дома на мајката Маргарет, велејќи колку е талентирана таа на цртање. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Овој оригинален модерно дрвен wallиден часовник од средниот век се вклопува и во рустикални декори, како �

Изберете го вашиот модел за автомобил за сопствени вклопувачки автомобили Панталони Saver Custom Fit 4 PC Mat Mat Set

Сензорот за брзина на автоматска брзина на менувачот WVE изгради репутација во автомобилската индустриј

Работев со акварел и исто така уживам во сликањето на дрво со акрилни бои Од рана возраст, се чувствував

МВП! МВП! МВП! Направете го тоа официјално кој е МВП на семејството со оваа симпатична мета од Гаранималс

Уметник : Pissarro Предмет : City Scapestyle : Trational Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, ум�

Заштитниците на листовите со страничен товар Ејвори ви помагаат да ги чувате вашите важни документи за�

Розалин по лесен улица го поставува трендот за Сандал за летна удобност што ја баравте Дизајниран со де�

Обичниот чевли со солиден ајкула се наоѓа на обвивка од ткаенина во стилот на Шерпа, која додава топлина

Омилен вентилатор МЛБ капа / капа Сент Луис кардинали, Стил : Основен, боја : морнарица / црвена, големина

Време е да преведете закуски за вашите пријатели на концертот во паркот или кутиите со сокови за бејзбо�

Без разлика дали излегувате, висат со пријателите или останете внатре, станете пријатно со Duster Cardigan на Te

Замената со директно вклопување ОЕ обезбедува соодветно вклопување, форма и функција Опширно тестиран�

Овој прекрасен килим Камден Дарла област има модерна гранична шема и смели бои што ќе бидат совршен дод�

Дајте изјава во вашата дневна соба со оваа црвена топла табела Темните стакло и полиците ја подобруваат

Ловечките нараквици Хантворт ви помагаат да го направите ударот додека ги штитат вашите раце, давајќи в

Слатките кратки кратки се совршен додаток на плакарот на вашето мало девојче Овие секојдневни комбинез

Scroll