Новак
Трговска марка ликовна уметност „Напали зајдисонце Кауаи“ платно уметност од Пјер Леклерц

Трговска марка ликовна уметност „Напали зајдисонце Кауаи“ платно уметност од Пјер Леклерц

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1887.84

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзаж -апестит : Модерни и современи проодни типови : сребрена рамка, црна матка, акрилик Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има крајбрежје под темно облачно небо. Истакнати бои : сива, сина, тен, црна, кафеава, жолто, неговиот уникатен стил пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. Препечатување на Giclee 11x14 под акрилик во сребрена рамка од 16x20. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Уникатниот стил на Пјер Леклерк пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. - портокалово небо зад магливата вода и ридовите покриени со дрво на Кауаи.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Чувајте топло во стил оваа зима со голема женска кутија јорган со ватенка, тешки макси максимален палто.

Купете ја оваа колекција облека за момчиња од мали деца од garanimals! Garanimals нуди облека за момче за бебиња, в�

Каков сладок начин да ја поздравите летната сезона Од неговите кратки ракави до нивоата полите, овој фу�

Тоа се обетки со обрач со два тони со пресврт Овој сет со два парови на обетки од Hoop од Brilliance Fine накит има

Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Гоја Мал бел грав 29 мл (822 Г) Овие бели грав се совршени за правење најразлични рецепти како супи, чили, чо�

Кошулата за фустани со долг ракав на Georgeорџ е одлична за специјални прилики или работа...

The Dreamline Unidoor е врата за туширање без нишалка дизајнирана во чекор со современите трендови на пазарот...

Чудо на нација девојчиња Училишна униформа истегнување на слаби панталони се направени со мода и удобн�

Вашето бебе ќе ги сака нашите 100% органски памучни тела Супер мека, супер симпатична! Вашето бебе ќе биде

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Слатките соништа се на пат кога се лизгате во сетот на пижами на Комо Блу Толку едноставна, но сепак толк

Овие машки мокасини во Мека се стилски дизајнирани со суптилна текстурирана кожна кожа и лесно се вклоп

Дизајнерската куќа култивирана мермерна суета со 4инчен бекплоштад му дава на вашата бања стилски, разн

Scroll