Новак
Трговска марка ликовна уметност „бунтовник волк“ платно уметност од Така Судо

Трговска марка ликовна уметност „бунтовник волк“ платно уметност од Така Судо

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Преку авантурата помеѓу реалноста и апстракцијата, може да се најде свое динамо за да започне светла ден со убави луѓе. Неговата работа вклучува расфрлани апстрактни елементи составени од неонска боја, неутрална боја, весници и колаж со фотографии, собрани во органски форми, наоѓање силна и вистинска енергија меѓу реалната и не-реална. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.Уметник : Taka Sudosubject : Figutativestyle : Bold & Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен апстрактен портрет на волк во центарот на рамката. Истакнати бои : бело, сиво, црно, тен, розово родено и израснето во Токио, Така сега престојува во п. Сепак, за него, најмоќната и вистинска инспирација е средба со луѓе со неверојатна креативност од целиот свет. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Тој презема влијанија од сосема различни околини за да создаде уникатен стил на уметнички дела. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Шарен апстрактен портрет на волк во центарот на рамката. Овие различни елементи во апстракцијата се негово претставување на нашето опкружување и нашето постоење во секојдневниот живот, тековните работи, информациите и страсната енергија на секоја личност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Класичен бестселер од Ли, овие опуштени фармерки со директно нозе сигурно ќе станат главен плакар тие о

Избраниот кошаркарски чевли And1 Ints инспирација од класични обувки и 1 наследство и ги внесува во иднина...

DEN 327.84

Овој уникатен дизајн е слајд на Пјера од Бринли Ко Овој слајд има детали за над и под крцкање преку пети �

Ove Decors бесконечен 42 1 / 8 во комплет за туширање во Пасадена со врата за туширање без рамка нуди вид на едно

Уметник : Maciej Duczynskisubject : Panderscape Style : Природна модерна производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност О�

Изработена од мека, лесна француска теризна ткаенина, исечената француска тери худи од Рибок е ветре за

Бидете сигурни дека го добивате најдоброто можно искуство со овој монограмиран сет на бурбон декантер!

За да ги видите често поставуваните прашања во врска со овој производ, посетете ја страницата www.e / ЧПП Н

Плетираното здолниште на Scoop го одржува елегантно и без напор Со одличен принт, нерамномерна полите и си

Холанѓанецот во Пенсилванија е корисен додаток на вашата кујна, оставата, чајната кујна...

Персонализирајте го светот на вашето дете со овие цврсти дрвени букви од Kidkraft Стоејќи целосна осум инчи

Effеф Вингер присуствува на колеџ за локална заедница откако ќе се открие дека го лажел диплома и, на изне

Преносната машина за караоке Memorex има ЦД, ЦД+Г, ЦД+РВ, диск со програмабилна ЦД меморија и висококвалитет�

Тема : Пејзаж за пејзаж : Современа производ Тип : Рамка од дрво, бела матка, акрилна трговска марка ликов�

Навивач на умирање како што сака да го претставува тимот во сè што правиш Без разлика дали сте се упатил�

Одликувајќи се со гроздобер дизајн на цветни печати, панелите за завеси од Sun Zero Irma додаваат глобален ин�

Таа е најневеројатната жена, чест ја со најневеројатниот прстен за ангажман на дијаманти...

Вашето решение за без напор кул стил? Пар на џогери од руно салон од Georgeорџ Изработени во неверојатно ме�

Scroll