Новак
Ekena Millwork 12 W 8'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Manchester Fretwork Column W Tuscan Capital & Tuscan Base

Ekena Millwork 12 W 8'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Manchester Fretwork Column W Tuscan Capital &

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2487.20

Колумните се исти со векови. Дизајни промени; така треба и колоните. Изразувајте го вашиот уникатен стил со модерни колони на Fretwork. Комбинирајќи ја популарноста на нашите fretидни панели со една од нашите најтрадиционални линии на производи, ние сме горди да воведеме модерни колони на Fretwork. Овој производ ги воздигнува традиционалните обвивки со колони и ги внесува во модерната ера со популарни дизајни додека се користи докажан материјал и метод на инсталација. Со панелите со Fretwork испорачани недостижни на колоните, ова ви дава флексибилност да ја насликате целата колона единечна боја за елегантен врежан изглед, или да ги насликате колоната и панелите што се спротивставуваат на боите за смел, изглед на внимание. Без разлика дали е ентериер или надворешност, однесете го вашиот проект на следното ниво. Комплетен комплет со обвивка за колони, капа/база, и моделирана панел за Fretwork. 50 традиционални и модерни обрасци. Наменето да завитка објава со брза инсталација „E-Z Lock“. Направено од проширен мобилен ПВЦ кој трае вечно. Практично без одржување. Совршено и за внатрешни и за надворешни апликации. Колулмните се исти со години. Измешајте го лит! Бидете во тренд.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Колумните се исти со векови Дизајни промени; така треба и колоните Изразувајте го вашиот уникатен стил �

Квадратната колона, безвременски стил сега е достапен во проширен мобилен ПВЦ за брзо, лесно склопување

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

PVC S4 S таблите можат да се користат на безброј начини за намалување на домот и додавање на долготрајна уб�

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

Нашите розети се совршени парчиња акцент на кабинетот, мебелот, камините мантили, таваните и многу пове�

Секој бленда е рачно изработен од квалификувани занаетчии со груба планирана површинска текстура...

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

Со бескрајна ширина, комбинации на длабочина и висина; Постои зрак за да одговара на секој проект...

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Секоја серија е завр�

Направено од полиуретан со висока густина, екстремно издржливо и без одржување Поддршка за поддршка на

Нашите греди можат лесно да се инсталираат како проект DIY со стандардни алатки и хардвер Со бескрајна ши

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

Моделирани по оригиналните историски обрасци, полиуретанските престолнини обезбедуваат изглед на авт�

Заштедете време и пари со зраци на зраци, затоа што не бараат широка работна сила и експертиза или скапа

Колоните на ендоракамен се првиот избор кај градителите и сопствениците на домови Овие колони од комер�

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

Колумните се исти со векови Дизајни промени; така треба и колоните Изразувајте го вашиот уникатен стил �

Исцедените завршувања на нашите столбови од дрво од дрво носат временска патина и карактер што ги прави

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

Декоративните изгледи, обично поставени под покривот, обезбедуваат различни, привлечни линии за надвор

За подобрување на целокупната автентичност, Ekena Millwork нуди опционално капнување на гумени зраци за да го

Заштедете време и пари со зраци на зраци, затоа што не бараат широка работна сила и експертиза или скапа

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

Колоните на ендоракамен се првиот избор кај градителите и сопствениците на домови Овие колони од комер�

Scroll