Новак
Кондензаторот за дистрибутери на глобални делови се вклопува во Изберете: 2008- Порше 911, Порше Нова генерација

Кондензаторот за дистрибутери на глобални делови се вклопува во Изберете: 2008- Порше 911, Порше Нова генерација

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 539.04

Кондензаторот е дизајниран да ја отстрани топлината од ладилното средство A/C собрано во системот. На возилата со доцни модели, кондензаторите не можат да се исчистат или испушти. GPD високо препорачува замена на кондензаторот секој пат кога ќе се инсталира нов компресор. Дизајниран да ги исполни или надмине OE вклопување, форма и функција. Тестирана издржливост на секој нов дизајн. Тестирано 100% протекување. Замена на директно вклопување. FITS Изберете : 2009-2016 PORSCHE 911 6 CYL 3,8 L 2005,2007 PORSCHE 911 Нова генерација 6 CYL 3,6 L 2006-2010,2012,2014-2015 PORSCHE CAYMAN 6 CYL 3,4 L 2006,2008 PORSCHE 911 6 CYL 3,6 L 2005-2008 , 2013-2016 Porsche Boxster 6 Cyl 2,7 L 2016 Porsche Cayman 6 Cyl 3,8 L 2017 Porsche Boxster 4 Cyl 2 L 2017 Porsche Cayman 4 Cyl 2.5 L 2009-2011 Porsche Boxster 6 Cyl 2,9 L 2011 Porsche Cayman 6 Cyl 2,9 L 2012 Porsche Boxster Porsche Boxster Porsche Boxster Porsche Boxster Porsche Boxster Porsche Boxster 6 цилиндри 3,4 l и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Специфично на производи : Директна Fit Quantity Продадена : Продадена индивидуално Коннектор Пол : Femaleенски к�

Цилиндер за заклучување на IGN Сите брави за палење се совршено совпаѓани со оригиналот за прецизна инст�

Bando Acportory Drive Belt изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние произве�

Contitech OE квалитетни серпентини ремени се користат за единици за возење додатоци единиците што се монтир�

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, комплетите за замена на сопирачките за за�

SKF автоматскиот заптивка на вратилото на излезот на вратилото на SKF изгради репутација во автомобилскат

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат над 95% од сите апликации за воз

Motorcraft PCV Valve секој моторникратен PCV вентил ги испорачува квалитетни перформанси што сте ги очекувале од �

Специфичен производ на производот : Power Features : Со пакет на мотоцикции : Nofit : Direct Fit Fitment Type : Directementoe Број на �

Специфит на производи : Директна фиксација Продадена : Продадена индивидуално Ноти : Тип на пин; Со 2пост�

Собрание на регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power за 2001 2006 година Hyundai Santa Fe Front лево (регулатор на прозор�

Специфичен производ на производот : Power Features : Со пакет Motor Custom : No Vehicle Тип на тело : Sedan Fit : Direct Fit Fitment Type : Dire

Специфичен производ на производот : Тип на моќност на моќност : 2пински приклучоци : Со пакет на мотоцикц�

Комплет за серија Contitech Pro Plсерија TBelt W / Pump Pump Ние надградивме многу од нашите комплети Pro Series & Pro Series Plсо

Поддршката за поддршка на TUFF Поддршка за лифт на отворот изгради репутација во автомобилската индустри

Goodyear Belts разви класични завиткани Vпојаси кои нудат врвни перформанси, обезбедувајќи долг животен век В�

Одговара на следниве возила : Chevrolet Spark2013 (подмодел : LS, LT) 2014 (подмодел : LS, LT) 2015 (подмодел : LS, LT) Fitnote : Front, де�

Со дихтунзи на Виктор Рајнц, можете да бидете сигурни дека добивате решенија за запечатување кои даваат

ACDELCO GM Оригинална опрема за ладење на моторот за моторно масло, црево ACDELCO GM Оригиналната опрема за ладењ

Професионалец на Acdelco, премиум пумпа за гориво и индикатор за притисок на моторното масло е високо квали

Овој комплетен комплет за сопирачки VGX Premium нуди тивки, чисти и долготрајни перформанси VGX Premium Комплетен

Месинг за месинг за супериорна корозија отпорност месинг или никелобложени терминали за супериорна сп�

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, комплетите за замена на сопирачките за за�

Специфит на производи : Директен тип на фитмамент : Директна замена Продадено : Продадена индивидуално Ty

Заптивка на коленестото вратило NOK Crankshaft Seal Fits Select : 20062015 Honda Civic 4 Cyl 1,8 L 20052007 Honda Accord 20032004 Honda Accord 4 Cyl 2.4 L 2016201

100% сосема нови и никогаш не се користат Го одржува ладилникот за внатрешни работи на автомобилот во тек�

Сензор за положба на положбата Vemo Crank Сензорот за позиција на Crank Vemo е идеална висококвалитетна замена н�

Регулаторот за вбризгување на гориво со оригиналната опрема Acdelco GM е механички вентил кој го контролира

TDAYCO® обликуван радијатор и бајпас црево tdesigned за замена на цревото на производителот на оригиналната оп

Регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power For Subaru Legacy 20092005, Outback 20092005 Предниот лев (без мотор за лифт на прозоре

Scroll