Новак
5 8CT TDW Diamond 10K жолто злато моден прстен

5 8CT TDW Diamond 10K жолто злато моден прстен

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3839.68

Обележете го вашиот стил со овој уникатен моден прстен со дијаманти. Изработено во 10к жолто злато ова сплит шанк дијамантски моден прстен изложуваат панделки со дијамант, секој држејќи поголем единечен дијамант. Шанк се дели во четири панделки со дијаманти, поставени со мали кружни дијаманти. Окото е привлечено кон две поголеми тркалезни дијаманти и три дијаманти на принцезата поставени на оваа дијамантска лента, во амбиент. Уникатен стил што е сигурно да привлече внимание, овој прстен е совршен за забава или за вашата вечер надвор. Сјајни со дијаманти во вкупна вредност од 5/8 КТ. Т.В. И заврши на светла полиран сјај, овој дијамантски коктел прстен се издвојува со својата големина и трепер. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Исечете : круг. Поставување : Bezel, Pave. Карат : 5/8 ct. Т.В.

Главните карактеристики

Избор на клиент

DEN 327.84

Овој уникатен дизајн е слајд на Пјера од Бринли Ко Овој слајд има детали за над и под крцкање преку пети �

ACDELCO GM Оригинална опрема за забрзување на опрема за замена е компонента за замена што е препорачана од Г�

Јас сум ликовен фотограф и визуелен раскажувач и имам среќа да живеам на половина пат до планина во Умбр

Оваа колекција го карактеризира Биг Лебовски, омилен и култен класик за сите времиња за двајца мажи со и

Dunlop's SPT T9 е тежок радијален дизајниран за или надвор од патот со одделенија, носители на носители и земјо

Класичен бестселер од Ли, овие опуштени фармерки со директно нозе сигурно ќе станат главен плакар тие о

Персонализирајте го светот на вашето дете со овие цврсти дрвени букви од Kidkraft Стоејќи целосна осум инчи

За да ги видите често поставуваните прашања во врска со овој производ, посетете ја страницата www.e / ЧПП...

Плетираното здолниште на Scoop го одржува елегантно и без напор Со одличен принт, нерамномерна полите и си

Енергетските стоп стоп Аутоспецијални ротори на сопирачките обезбедуваат директно вклопување решение

Бидете сигурни дека го добивате најдоброто можно искуство со овој монограмиран сет на бурбон декантер!

Ова е паметен и лесен начин за оживување на секоја просторија со смел модерен стил Совршено за секој веш

Уметник : Maciej Duczynskisubject : Panderscape Style : Природна модерна производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност О�

Биодинамичкиот сос од жолта штала Arabbiata тестенини е изработен од овластен USDA Organic, CCPB органски и сертифи�

Уметник : Лорен Моссубјект : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „интроспективна“ ум

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, ова Brown Brown Modern & Moderniver Circle Wallиден часов

Држете се во гордост, овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти, кога ќе ја побарате нејзината р

Scroll